Najlepsze lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci - Black Pearl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

❤️ Zarejestruj się, i skorzystaj z 5% rabatu na pierwsze zakupy ❤️

Zapobieganie uczuleniom

Dbasz o zdrowie bo doskonale wiesz, że lepiej zapobiegać niż leczyć - hybrydy vs. uczulenie

Manicure hybrydowy to w dzisiejszych czasach jedna z najczęściej wybieranych form stylizacji paznokci. Jest ona trwała i efektowna. Może się jednak zdarzyć, że w trakcie zabiegu manicure hybrydowego coś pójdzie nie tak i pojawi się reakcja alergiczna.

Co zatem warto wiedzieć i co robić aby zminimalizować ryzyko alergii i cieszyć się zdrowiem?

W dzisiejszych czasach temat „uczuleń na hybrydę” jest powszechny. Niemniej jednak wciąż mało rozpowszechniona jest podstawowa wiedza na temat prawidłowego dbania o skórę dłoni i paznokcie jak i minimalizowania ryzyka pojawienia się reakcji uczuleniowej na hybrydę. Stosowna wiedza to ogromna część sukcesu. Dlatego też bez względu na to, czy dopiero zaczynasz przygodę z manicure hybrydowym czy już znasz jego tajniki, wiedzę zawsze warto zdobywać jak i ugruntowywać.

Dbając o swoje zdrowie dzisiaj i na przyszłość:

 1. Zdobądź odpowiednią wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanej z wykonywaniem stylizacji paznokci.
 2. Zdobądź podstawową wiedzę na temat stylizacji i budowy paznokci.
 3. Chcąc samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy zawsze inwestuj w dobrej jakości produkty, narzędzia i sprzęty – nie wybieraj tych najtańszych, bowiem są one obarczone ryzykiem niskiej jakości.
 • NARZĘDZIA – cążki, nożyczki, kopytka, frezy itp. przed rozpoczęciem zabiegu powinny być wysterylizowane – dzięki temu unikniesz wielu chorób skóry, nie tylko alergii. Zwracaj uwagę na to, z czego są wykonane bowiem co 5 osoba dorosła jest uczulona na nikiel który występuje w tego typu narzędziach.
 • LAMPA UV/LED – wyposaż się w dobrej jakości lampę. Jakiekolwiek problemy związane z funkcjonowaniem lampy mogą narazić na szwank Twoje zdrowie, przede wszystkim poprzez niedostateczne utwardzenie produktu. Fakt, że lampa świeci nie jest równoznaczny z tym, że utwardza. Stosowanie lamp ze świetlówkami wymaga regularnego ich wymienia (w zależności od jakości żarówek i czasu eksploatacji żarówki należy wymieniać co 3-6 miesięcy). W przypadku lamp LED czas żywotności jest dłuższy. Niemniej jednak wciąż należy bacznie obserwować wszystkie diody. Gasnące diody to brak odpowiedniej ilości energii przez co produkt nie utwardzi się prawidłowo. Ważne jest odpowiednio długie (zawsze zgodne z zaleceniami producenta) utwardzanie produktu. Istotna jest też świadomość, że produkt fizycznie jest twardy już w połowie zalecanego czasu ale wciąż nie jest poprawnie utwardzony chemicznie. Tak nie do końca utwardzona masa hybrydowa jest nadal aktywna pod względem chemicznym a co za tym idzie, jest dużym zagrożeniem jeżeli chodzi o powstawanie reakcji alergicznych.
 • PRODUKTY – wybieraj te o bezpiecznym i prostym składzie jak np. lakiery hybrydowe marki Black Pearl, które są stworzone w oparciu o bezpieczną i nieinwazyjną formułę – dowiedz się więcej na stronie https://bpnails.pl/bezpieczna.formula.
  • Sprawdzaj wszelkie informacje i wskazówki na temat jak stosować produkty danej marki: https://bpnails.pl/Jak-Stosowac - im więcej wskazówek od samego producenta poznasz tym większe szanse powodzenia.
  • Sprawdzaj terminy przydatności produktów i sposoby prawidłowego przechowywania. Zawsze prawidłowo je zamykaj – dzięki temu przedłużysz ich żywotność.
  • Na stronie producenta szukaj dodatkowych informacji na temat przeciwwskazań do stosowania produktów: https://bpnails.pl/Przeciwwskazania + informacji na temat środków ostrożności jakie każdorazowo należy zachować: https://bpnails.pl/Srodki-ostroznosci
  • Zawsze stosuj produkty komplementarne i w obrębie jednej marki. Na stronie Black Pearl https://bpnails.pl znajdziesz wszystkie potrzebne produkty do wykonania manicure hybrydowego: świetne i różnorodne bazy, zachwycające kolory i niezawodne topy.
 1. Dbaj o skórę dłoni i paznokcie oraz starannie i delikatnie przygotowuj je do manicure.
 2. Nie wycinaj skórek zbyt głęboko – skaleczenie czyli przerwanie ciągłości i bariery skóry to otwarta droga dla drażniących składników chemicznych.
 3. Nie zalewaj skórek – lakiery hybrydowe są przeznaczone tylko i wyłącznie do aplikacji na płytkę paznokcia a nie na żywą skórę.
 4. Wykonuj próby alergiczne poprzez nałożenie niewielkiej ilości produktu na jeden paznokieć. Jeżeli po upływie kilku dni nic się nie zadzieje, wówczas śmiało można wykonać cały manicure.

 

Choroby skóry dłoni i paznokci jak i uczulenia nie biorą się same z siebie tylko ze złego stosowania produktów. Lakier, lampa, aceton, frezarka nie niszczą płytki – płytkę można zniszczyć tylko poprzez nieumiejętne wykonywanie zabiegu manicure i/lub nieodpowiednie ściąganie masy hybrydowej z paznokci.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium