Najlepsze lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci - Black Pearl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

❤️ Zarejestruj się, i skorzystaj z 5% rabatu na pierwsze zakupy ❤️

Bezpieczna formuła

W ostatnich latach świadomość odnośnie tego co „wkładamy” do naszego organizmu zdecydowanie wzrosła i to jest bardzo pozytywne zjawisko. Niemniej jednak, powinniśmy jeszcze większą uwagę poświęcić temu, co „nakładamy” na nasz organizm. O ile pewien nacisk na pielęgnację skóry ciała czy włosów jest zauważalny, o tyle produkty takie jak lakiery do paznokci nie otrzymują póki co wystarczającej uwagi – a zdecydowanie na to zasługują.

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/łeś się nad tym, czy lakier który kładziesz na swoje paznokcie może mieć wpływ na Twoje zdrowie?

Otóż w Twoim otoczeniu to właśnie lakier do paznokci jest środkiem o zdecydowanie podwyższonym ryzyku, z uwagi na ilość substancji chemicznych, które potencjalnie w zbyt wysokiej stężeniu mogą być niewskazane. Te substancje chemiczne (a zwłaszcza ich opary), powinny być unikane szczególnie przez: dzieci, alergików, kobiety w ciąży czy pracowników salonów urody z uwagi na częstotliwość kontaktu.

 

Które substancje chemiczne występujące w lakierach do paznokci nie są dla nas obojętne?

  • Toluen - substancja odpowiadająca za gładkość powierzchni lakieru i ułatwiająca jego nakładanie. Może powodować problemy rozrodcze, zawroty głowy oraz problemy z ośrodkowym układem nerwowym. Jest zawarty np. w benzynie.
  • Formaldehyd – to substancja odpowiadająca za utwardzanie i odporność lakierów. Jest znanym czynnikiem rakotwórczym. Występuje w znakomitej większości lakierów do paznokci. Jest stosowana w laboratoriach do zabezpieczania martwych stworzeń. Należy wystrzegać się wdychania jego oparów oraz kontaktu ze skórą.

 

Potencjalnie szkodliwymi substancjami chemicznymi, również występującymi w lakierach do paznokci są:

  • żywica formaldehydowa,
  • kamfora (powoduje wysychanie i/bądź żółknięcie płytki paznokcia),
  • parabeny,
  • siarczany.

 

Ważna informacja!

Lakiery hybrydowe Black Pearl prócz wspaniałych walorów estetycznych, wysokiego stopnia wytrzymałości, świetnego krycia, doskonałego poziomowania się, są bezpieczne w użytkowaniu, ze względu na nieinwazyjny skład chemiczny. Są pozbawione wszystkich w/w substancji chemicznych.

 

W tym wypadku sprawdza się maksyma: mniej znaczy więcej – na zdrowie!

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl