Bezpieczna formuła

W ostatnich latach świadomość odnośnie tego co „wkładamy” do naszego organizmu zdecydowanie wzrosła i to jest bardzo pozytywne zjawisko. Niemniej jednak, powinniśmy jeszcze większą uwagę poświęcić temu, co „nakładamy” na nasz organizm. O ile pewien nacisk na pielęgnację skóry ciała czy włosów jest zauważalny, o tyle produkty takie jak lakiery do paznokci nie otrzymują póki co wystarczającej uwagi – a zdecydowanie na to zasługują.

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/łeś się nad tym, czy lakier który kładziesz na swoje paznokcie może mieć wpływ na Twoje zdrowie?

Otóż lakier do paznokci może być jednym z najbardziej niebezpiecznych produktów kosmetycznych w Twoim otoczeniu, bowiem zawiera mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych. Te substancje chemiczne (a zwłaszcza ich opary), są szczególnie szkodliwe dla dzieci, alergików, kobiet w ciąży czy pracowników salonów urody.

 

Które substancje chemiczne występujące w lakierach do paznokci szkodzą naszemu zdrowiu?

  • Toluen - substancja odpowiadająca za gładkość powierzchni lakieru i ułatwiająca jego nakładanie. Może powodować problemy rozrodcze, zawroty głowy oraz problemy z ośrodkowym układem nerwowym. Jest zawarty np. w benzynie.
  • Formaldehyd – to substancja odpowiadająca za utwardzanie i odporność lakierów. Jest znanym czynnikiem rakotwórczym. Występuje w znakomitej większości lakierów do paznokci. Jest stosowana w laboratoriach do zabezpieczania martwych stworzeń. Należy wystrzegać się wdychania jego oparów oraz kontaktu ze skórą.
  • Ftalan Dibutylu (DBP) – to główna substancja chemiczna tworząca klasyczne lakiery i nadająca mu odpowiednią elastyczność. W niektórych krajach jest zakazana. Może powodować problemy i zakłócenia pracy organów wewnętrznych.

 

Potencjalnie szkodliwymi substancjami chemicznymi, również występującymi w lakierach do paznokci są:

  • żywica formaldehydowa,
  • kamfora (powoduje wysychanie i/bądź żółknięcie płytki paznokcia)
  • parabeny,
  • fosforan trifenolu (TPHP),
  • siarczany.

Wszystkie w/w substancje chemiczne są toksyczne i niszczą paznokcie.

 

O co zatem chodzi z „bezpieczną formułą 8-free”?

Obecnie najbardziej popularnymi słowami w szeroko pojętej branży zdrowotno- urodowej są: ekologiczny („Eco”), organiczny („organic”), czy nawet czysty („pure”). Lakiery do paznokci również doczekały się swoich pro-zdrowotnych oznaczeń typu: 3-free, 5-free, 8-free. To wskaźniki mówiące o tym, ilu z w/w substancji chemicznych dany lakier jest pozbawiony.

 

Ważna informacja!

Lakiery hybrydowe Black Pearl prócz wspaniałych walorów estetycznych, wysokiego stopnia wytrzymałości, świetnego krycia, doskonałego poziomowania się, są bezpieczne w użytkowaniu, ze względu na nieinwazyjny skład chemiczny. Są pozbawione wszystkich w/w substancji chemicznych, stąd formuła „8-free”.

 

W tym wypadku sprawdza się maksyma: mniej znaczy więcej – na zdrowie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl